Biuro Rachunkowe

Świadczymy usługi księgowe i kadrowo-płacowe zarówno w naszej firmie jak i siedzibie klienta .Prowadzimy księgowość dostosowana do rodzaju działalność, zarówno w formie uproszczonej (KPIR) jak również pełnej księgowości (Księgi Rachunkowe).Szanujemy czas przedsiębiorcy dlatego też oferujemy również odbiór dokumentów. Z uwagi na zróżnicowane rodzaje działalności oraz indywidualne wymagania klientów, ceny naszych usług ustalane są indywidualnie.

Unlimited Support & Updates

Consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate.

Procedura rozpoczęcia współpracy

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani podjęciem współpracy z naszym biurem rachunkowym prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu podania danych niezbędnych do podpisania umowy na prowadzenie usług księgowych. Podpisanie umowy oraz upoważnień może nastąpić w siedzibie Biura Rachunkowego lub w siedzibie zleceniodawcy. Biuro Rachunkowe składa wszystkie niezbędne dokumenty w odpowiednim dla Państwa firmy Urzędzie Skarbowym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jeżeli zamierzają Państwo dopiero założyć działalność gospodarczą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia się w siedzibie biura rachunkowego na wypełnienie niezbędnych formularzy podatkowych oraz wyboru najlepszej formy opodatkowania dla Państwa nowej firmy.

Rekomendacje Zadowolonych Klientów

“Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore.  When an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.”

Janet Renolds

“Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore.  When an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.”

Sara Blankenship

Warto wiedzieć…

Formy opodatkowania sektora  Mały i Średnich Przedsiebiorstw

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

to forma prowadzenia księgowości dla działalności gospodarczych, a także spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, których przychody netto ze sprzedaży w roku poprzedzającym dany rok podatkowy nie przekroczyły 1 200 000 euro.
Przedsiębiorcy rozliczający się na podstawie KPIR mają obowiązek księgowania w niej wszystkich przychodów oraz kosztów, a także wykazywania dochodów (przychody pomniejszone o koszty), które są podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym. 

Ryczałt Ewidencjonowany

to uproszczona forma opodatkowania działalności gospodarczej, w której przedsiębiorca płaci podatek od przychodów, których nie może pomniejszych o koszty ich otrzymania.
Przedsiębiorcy mogą rozliczać się z podatku w formie ryczałtu ewidencjonowanego, jeśli w roku poprzedzającym dany rok podatkowy przychody z działalności nie przekroczyły 150 tys. euro.

Księgi Handlowe (księgi rachunkowe, pełna księgowość)

to system ewidencji zdarzeń gospodarczych służący nie tylko do celów podatkowych, ale także do kontroli, analizy oraz generowania informacji na temat sytuacji firmy w danym okresie.
Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości w postaci ksiąg handlowych spoczywa na Spółkach z o.o. oraz wszystkich tych przedsiębiorcach, których wartość przychodów za rok poprzedni przekroczyła 2 000 000 euro.
Pełna księgowość polega na dokładnym i precyzyjnym rozliczaniu każdej wartości pieniężnej przepływającej przez firmę. Wszystkie przepływy finansowe muszą być ewidencjonowane, co daje bardzo dokładny i pełny obraz funkcjonowania biznesu. Prowadzenie w firmie pełnej księgowości daje bardzo dobry obraz sytuacji finansowej firmy, monitorując przychody i koszty oraz miejsce i moment ich powstawania, dzięki czemu rozwiązywanie ewentualnych problemów oraz rozwijanie najlepiej rokującego działu w firmie staje się łatwiejsze.

Karta Podatkowa

 to jedna z najprostszych form opodatkowania działalności. Przedsiębiorca wybierający ten sposób opodatkowania nie jest zobowiązany do prowadzenia księgowości ani składania zeznań rocznych, a podatek, który płaci, nie jest zależny od wysokości przychodu ani dochodu.
Miesięczna kwota podatku należnego jest ustalana przez naczelnika urzędu skarbowego, który bierze pod uwagę rodzaj działalności, liczbę pracowników oraz liczbę mieszkańców miejscowości, w której prowadzona jest dana działalność.
Do płacenia podatku dochodowego w formie karty podatkowej uprawnione są osoby prowadzące działalność:
usługową, wytwórczo-usługową, gastronomiczną,
w zakresie usług transportowych (z wykorzystaniem jednego pojazdu),w zakresie usług rozrywkowych. 

Kontakt

Ze uwagi na mobilny charakter naszego biura oraz fakt świadczenia usług również w siedzibach naszych klientów prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie spotkań. 

38-400 Krosno ul. Lwowska 10

+48 721 700 699

vision4business.biuro@gmail.com

Leave A Message

vision4business